Şehit diyarı Adana şehit Polisini sonsuzluğa uğurladı.

Yazıyı Paylaş

Dün gece terör örgütü eylemlerinin olduğu Adana’nın Barbaros ve 19 mayıs mahallelerinde yoğun çatışmalar yaşandı. Çatışma sesleri ve biber gazı kokusu Adana’nın bir çok yerinde hissedildi. Gece boyu helikopterler gökyüzündeydi. Bu esnada pkk yandaşlarının düzenlediği izinsiz gösteriye müdahale eden polis ekipleri, dağılmaları yönündeki uyarılara molotof kokteyli ve taşlarla karşılık veren PKK yandaşlarına, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Yaşanan kargaşada çevik kuvvette görevli bir polis memuru Mustafa Yeli kalbinden vurularak Adana Numune hastanesine kaldırıldı. Gencecik polis memurumuz tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. O esnada hastanede görevli bir personelin yaptığı bir paylaşım yürek dağladı.

 

a

ADANA KEMAL SERHADLI POLİS OKULUNDAN İNTİKAM YEMİNİ!

Kemal Serhadlı Pmyo, dün gece şehit olan polisimiz Mustafa YELİ için tek yürek olup and içterek intikam yemini ettiler. Adana Çelik Kuvvetin yiğitleri Şehit arkadaşları Mustafa Yel’in kanının yerde kalmayacağını, kaybedilen her canla beraber daha da bütünleşip sindirilmeyeceklerinin mesajını en güzel şekilde verdiler. Yemin anlarının duyulduğu video sosyal medyada kısa sürede paylaşım rekoru kırarak Adana halkı tarafından takdir topladı. Şehirlerinde bir tane bile haini barındırmak istemediğini söyleyen Adanalılar gerekirse emniyet güçlerimizle beraber biz de silahlanıp sokağa çıkıp, girilemeyen mahallere girerek şehrimizden hainleri arındıralım dediler.

ADANA ŞEHİDİNİ SOYLU BİR TÖRENLE UĞURLADI.

Mustafa Yeli’nin Türk bayrağına sarılı naaşı yapılan törenin ardından memleketi Malatyaya uğurlandı. Törene milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Jandarma Bölge Komutanlığına Tümgeneral Hacı İlbaş, İncirlik 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile askeri ve mülki erkan katıldı.

Şehidin gözü yaşlı babası Nurettin ve annesi Funda Yeli’yi, Vali Mahmut Demirtaş ve Emniyet Müdürü Osman Ak ayakta kalması için teselli etti. Anne Yeli, “Anneler ayakta durdukça Mustafa da ayakta duracak. Yıkılmayacağım. Uyan Mustafa, kanın yerde kalmayacak” diyerek hainleri sevindirmemek için göz yaşlarını içine akıtıp dimdik ayakta kalmaya çalıştı.

..son

Burası da şehidimizin son yolculuğuna uğurlandığı Adana Valiliğindeki manzara.

a

ŞEHİT DİYARI ADANA!

Son aylar içerisinde yiğit memleket Adana’dan bir çok evladımız şehit düştü. Gelen her şehit haberinin maalesef en az bir kaçı Adana’dan çıkıyor. Hiç kuşkunuz olmasın ki bu coğrafyada yiğit tükenmez, siz hainliklere devam ettikçe bu memleket daha da güçlenip vatan hainlerini kendi kanlarında boğacaktır!

Written by Admin Gardaş

Kardan adam yapmayı ve kar tapu oynamayı bilmeyen Allahına kadar Adanalı bir cülük

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir