ABD’den, Adana’da olası bombalı saldırı uyarısı!

ABD kentte yaşayan vatandaşlarına olası bombalı saldırı ve şiddet eylemlerine karşı uyardı.

Yazıyı Paylaş

Her zamanki gibi yine güvenliğimizi tehdit eden bir haberle karşı karşıyayız ve bunu kendi hükümetimizden değil dış basından duyuyoruz. Öyle ki ABD Adana Konsolosluğu internet sitesinden vatandaşları için bir uyarı yayımlayarak Adana’da konaklayan ABD’li vatandaşlarını dikkatli olması adına uyardı. Açılamada, ‘aşırılık yanlısı örgütlerin Adana’da ABD vatandaşlarına ve diğer yabancılara saldırmak için şiddet eylemlerinde bulunacağı’ belirtildi. Amerika bir şeyden işkinlenmese vatandaşlarının bu denli tetikte olması için uyarıda bulunmaz, o yüzden ayık olup mümkün mertebe dışarıda zaman geçirmeyip, şüpheli gördüğümüz kişi ve araçları emniyete bildirmeliyiz emmoğları.

Açıklamaya göre; olası patlamanın önceden planlanmış olabileceği silahlı saldırı, kaçırma, bombalama ya da şiddet eylemi şeklinde meydana gelebileceği vurgulanarak, ABD vatandaşlarının dikkatli olması uyarısında bulunuldu.

Ayrıca ABD’lilerin Türkiye’nin güneydoğusu, Suriye -Türk sınırına yakın yerler ile özellikle büyük kent merkezlerine seyahatten kaçınmaları, turistik yerlerde dahil olmak üzere, büyük kalabalıklardan, siyasi toplantılar ve mitinglerden uzak durmaları istendi.

Malum Adana insanının böyle haberlere zaafı var, şimdi bunu yazdık diye kalabalık muhitler daha kalabalık olmaz inşallah.

a

Written by Admin Gardaş

Kardan adam yapmayı ve kar tapu oynamayı bilmeyen Allahına kadar Adanalı bir cülük

1 Yorum

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir