Fantastik şehir Adana’dan ” Cımcılık Festivali “

Adana merkez cımcılık herkes

Yazıyı Paylaş

ADANA MERKEZ CIMCILIK HERKES!

 

Sıcaklardan sakız gibi eriyen Adanalılar olarak işe biraz ekşın katarak serinlemeye ne dersiniz emmoğları ? 2 Eylül Cuma günü Türkiye’nin en renkli belediyesi ” Seyhan Belediyesi ” ile ortaklaşa yürüteceğimiz bu etkinliğe helkenizi, su dolu balonlarınızı, pet şişelerinizi alarak gelip bu cıncık gibi aktiviteye siz de renk katabilirsiniz. O halde güneşle husumeti bir kenara bırakıp kendi dünyamızda serinlikler yaratma vakti emmoğları! 10 temmuzda kendi inisiyatifimizle cımcılık olmak için Bu sefer mermi değil su sıkiyüruk!

AFİŞİMİZ DE İNSANIMIZ VE BELEDİYEMİZ KADAR SAMİMİ!

Tartışmasız halkından esnafına ve belediyesine kadar samimi olan bir şehrin festivali de aynı doğallıkta olmalı. Diğer monoton şehirlerde durum hiç açıcı değil fakat Adanalı olmak büyük bir lüks!

4

Adanalı farkını ortaya koyar diğer memleketler avel avel izler!

2

 

Cımcılık Festivali; herkesin birbirine su atma özgürlüğünün olduğu, ismi sırılsıklam’ın Adanaca versiyonundan gelen, lise yıllarından ” çeşme savaşları ” olarak hatırlayacağınız bir etkinlik.

ADANALIYI ADANALIDAN BAŞKASI ANLAYAMAZ!

Festivalin gündeme oturmasının ardından Adanalılar boş durur mu ?  Sağda solda ” cımcılık ney ya ” diye soran arkadaşlarını trolleyen güneşin çocukları, kendine has üsluplarıyla arkadaşlarını bu festivale davet etmelerinin ardından aldıkları tuhaf cevaplarla Adanalıları Adanalılardan başka kimse anlayamaz diyerek hem hayıflandılar. E haklılar da, siz uzaylı biz Adanalı!

2

2

2

 

SOR BAKALIM CIMCILIK OLDUĞU BİRİ VAR MIYMIŞ ?

Festivali duyurmamızın hemen ardından Adanalılar sosyal medyada #AdanaCımcılıkFestivali tagıyla etkinliğe yoğun ilgi gösterip kısa sürede birbirinden yaratıcı divitlerle Twitter’da gündemin üst sıralarına çıktılar. Tabi ” cımcılık ” kelimesini duyunca kafasında bir şeyler canlanamayan şehir dışındaki vatandaşlar Adanalı arkadaşlarını arayıp ” cımcılık ne ” diye sormaya başladılar.

1

2

2

2

2

2

2

 

2

Türkiye ADANA sayesinde böyle orijinal aktiviteler görüyor!

2

Türkiye‘nin en renkli en agresif en miliyetçi en sıcak ili olan Adana yine aykırılığını ortaya koyarak festivaller şehri olma yolunda ilerlerken bu sene ilki düzenlenecek bu aktiviteye katılım ücretsiz. Diğer yandan Cımcılık Festivali’nin nasıl bir etkinlik olacağına dair detayları sıralayacak olursak;

Öncelikle katılımcıların ellerinden geldiğince önemli eşyalarını yanında getirmemesi, eşofman tarzında rahat kıyafetler giymesi, sağlığı açısından yanında yedek bir kıyafet bulundurması, mümkünse bonus olarak işe espri katmak amacıyla leğen, pet şişe, su balo vs gelmesi yeterli. Biz de 200 civarı su tabancası ve su balonu ücretsiz bir şekilde dağıtacağız. Ayrıca etkinlik alanında sırtlarınızı değiştirmek ve eşyaları korumak amacıyla bir kabin olacak. Su tankerimiz olay mahallinde varillere su doldurarak hazır halde bekleyecek. 17:00 itibariyle de su savaşı start verip 19:00’a doğru katılımcıların ilgisine göre son bulacak.

Belki cımcılık aşıķ oluruk, geliyün mü tatlı kız ?

2

ADANALI RAPÇİ FATE FATE FAT VE ESAT BARGUN’DA CIMCILIK FESTİVALİ’NDE!!!

Etkinlikten hemen önce Adana’nın çare bilmez rapçisi Fate Fat‘da Adanalı cülüklerine bir kaç parçayla neşeli anlar yaşatıp su savaşı için ısınmalarına feyz verecek. Ayrıca Bizik ve Adana’nın yeni fenomen dizisi SIFIR BİR’İN müziklerini yapan Esat Bargun‘da festival esnasında birbirinden deli müziklerle gardaşlarımızı coşturacak.

2

DAYI BU CIMCILIK FESTİVALİ İÇİN KATILIM DETAYLARI NELER ?

Ülkenin malum durumlarından dolayı ön hazırlık aşaması olmadan hayata geçireceğimiz bu festivalin ilk ayağı olacağı için katılımcılara büyük görev düşüyor. ” Sen kime su sıkiyün ” gibi repliklerle karşılaşmamak, şehir dışında etkinliği duyunca çatlayıp ” kesin olay çıkar ” diyenlere inat onların yüzünü kara çıkarmak adına daha hassas olmalıyız. Adanacity olarak elimizden geldiğince bu şehrin medyaya yansıyan yüzünün dışında samimi ve medeniyet timsali insanlar olduğunu ispatlamaya çalıştık. Bu festival bizim için Adana ön yargısını kırmak adına büyük bir fırsat. Adana insanını güneşe ateş edenlerden ibaret sananlara inat, samimi bir ortamda geçeceğine inandığımız güzel bir festival olacağına inanıyoruz. Dileriz birbirinden renkli görüntülerle tamamlayacağımız bu festival olaysız bir şekilde tamamlanır ve gelecek yıllarda daha geniş çaplı organizasyonlarla Adana’nın Rio karnavalına dönüşerek, hem serinleten hem eğlendiren orijinal bir halk festivali olur. Şimdiden yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyüruk. Helkesinden korkanın tasını..

3

Özellikle bu festivalin hayata geçmesi sürecinde Seyhan Belediyesi’nin katkıları ve samimiyeti takdir edilecek cinsten. Halkın belediyesi olarak bilinen, kavurucu sıcaklarda ” güneşe ateş etmeyin ” diye esprili bir dille şehrinin egzantirik insanlarını uyaran, gençlere yönelik sosyal projeleriyle halkın kaynaşmasını sağlayan Seyhan Belediyesi‘ne Adanacity olarak teşekkürlerimizi sunup Adanaya özgü bir sevgi tümçesi olarak ” Allahınıza gurban! ” diyoruz.

 

Written by Admin Gardaş

Kardan adam yapmayı ve kar tapu oynamayı bilmeyen Allahına kadar Adanalı bir cülük

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir