Burası Adana, burada teröre geçit yok!

Adana halkı şehrinde yapılan terör saldırısını protesto için sokaklara döküldü

Yazıyı Paylaş

MEMLEKETTE 2 TANE DAHA ADANA OLSA KAİNATI ESİR ALIRIZ!

Geçtiğimiz günlerde Adana Valiliğine yönelik terör saldırısının ardından 2 vatandaşımızın şehit olup onlarca kişinin yaralanmasının ardından Adanacity olarak #AyağaKalkAdana tagıyla sosyal medyada gündem yaratıp, Adana halkının bu saldırı karşısında dik durması için protesto yürüyüşü düzenlenmiştik. Özellikle Adana’da yaşanan vahim saldırının medya tarafından haber değeri taşıması, konu mizah olunca Adana’yı dilinden düşürmeyen sosyal medya fenomenlerinin bu olay karşısındaki duyarsız tavırları bizim kanımıza dokunmuş, Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımlarının yakıldığı bu kahraman şehirde insanların herhangi bir siyasi ideolojiye bağlı kalmadan, bir bütün olarak meydanlara çıkıp acısını haykırarak terör karşısında tüm memleketin feyz alacağız bir duruş sergilemesi için tüm Adanalıları bu etkinlik için bir araya getirmeye çalışmıştık. Tek derdimiz hükumetin unuttuğu bu topraklarda teröre asla geçit verilmeyeceğini göstermek, Adana’nın sahipsiz olmadığını, Adanalıların Adanalılardan başka dostunun olmadığını cümle aleme ispatlamaktı.

Sağ olsunlar, Adana Emniyet Müdürlüğü’nden izin almak için görüşmelere başladığımızda kendileri bize ılımlı yaklaştılar ve  27 Kasım Pazar günü saat 16:00’da Atatürk Parkı’nda Adanalılar olarak toplandığımızda güvenliğimiz için oradaydılar. Bunun yanı sıra yıllardır Facebook üzerinden organize olan ” Adana Çevirme Radar ” grubu da bizimle beraber tek yürek olacağını belirtip, Atatürk Parkı’ndaki protesto etkinliğinin ardından tüm şehirde şehitlerimiz için büyük bir konvoy yapmak istediklerini söylediler. Bu gurur verici önerinin ardından saat 17:30’da otomobil, kamyonet ve motosikletleri Türk bayraklarıyla süsleyip Galeria’nın yanındaki geniş alanda buluştuk. 7’den 70’e tüm Adanalılar oradaydı. Adana çevirme radar ve Adanacity olarak sadece sosyal medya üzerinde değil, sokaklarda da şehrimize sahip çıkmak için Türk bayraklarıyla donattığımız araçlarla Baraj Yolu, Turgut Özal ve Alparslan Türkeş bulvarlarını takip ederek tüm Adana’yı yaşanan terör olaylarının ardından memleketlerine sahip çıkarak ayağa kaldırdık. Konvoy’un ardından tüm araçlar Adana Valiliği’de toplanıp İstiklal Marşı ve Saygı duruşunda bulunduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

3

Böylelikle en ufak bomba olayında susup sineye çeken Türk halkına Adanalılar olarak feyz vermiş olduk. Adanalıların kolay hazmedilemeyecek bir millet olduğunu, medyanın şehrimize 3 maymunu oynayıp duyarsız kalmalarına rağmen Adanalıların Adana’ya sahip çıkıp kimseye ihtiyacı olmadığını cümle aleme ispatladık. Adanalıları delledirip damarına basınca neler olacağını görmüş oldu terör sevicileri. Umarım memleketin atar damarı bu delikanlı şehir Adana’ya bulaşmanın nasıl büyük bir yanlışlık olduğunu görüp ayaklarını denk almışlardır. Unutmayın, hava sıcak diye gökyüzüne atarlanan bu güzel şehir ayağa kalkarsa oturacağınız yeri biliyorsunuz!

 

1

2

 

Written by Admin Gardaş

Kardan adam yapmayı ve kar tapu oynamayı bilmeyen Allahına kadar Adanalı bir cülük

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir