Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali

Yazıyı Paylaş

phpThumb_generated_thumbnail19’uncusu düzenlecek olan “Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali” 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde tiyatroseverlerle buluşacak. 1 ay sürecek festivalde 12’si yerli, 9’u yabancı 21 oyun sahnelenecek.

AÇIK HAVA GÖSTERİSİ VAR
12’si yerli, 9’u yabancı 21 oyununun sahneleneceği festivalde, Rusya’dan ‘Romeo ve Juliet’ ile ‘Anna ve Amiral’, İspanya’dan ‘The GagFather’, Gürcistan’dan ‘Vişne Bahçesi’, Makedonya’dan ‘Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor’, Sırbistan’dan ‘Antigone’ ve İtalya’dan ‘Kütük Evi’ oyunları izleyici ile buluşacak. İspanya’dan Cia La Tal Topluluğu ise, sokak tiyatrosunun başarılı bir örneği olan ‘Guguklu Saat’ etkinliği ile açık hava gösterisi sunacak.
1 USTAYA ÖDÜL VERİLECEK
İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Giydirici’, İzmir Devlet Tiyatrosu ‘Ermişler ya da Günahkarlar’, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ‘Üç Kız Kardeş’, Ankara Devlet Tiyatrosu ‘Gayrı Resmi Hürrem’, Tiyatro Adam ‘Ivan Ivanoviç Var Mıydı, Yok Muydu?’, Tiyatro Kare ‘Ahududu’, Pürtelaş Tiyatro ‘Parçacıklar’, Tiyatro Platform ‘Köpeklerin İsyan Günü’, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu ‘Kim Var Orada – Muhsin Bey’in Son Hamleti’ oyunlarıyla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. Festivalde kukla ve kostüm yapımı, çocuklarla mask yapımı, yaratıcı çamur çalışması, fiziksel tiyatro ve Karagöz konularında atölye çalışmaları düzenlenecek. Bugüne dek 1 milyon kişiye ulaşan festivalde, Türk tiyatrosuna emek veren bir ustaya da yine Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü verilecek.

Written by Admin Gardaş

Kardan adam yapmayı ve kar tapu oynamayı bilmeyen Allahına kadar Adanalı bir cülük

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir